E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R Touch Screen Panel Repair
  • brand nameVICPAS
  • modelE585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:28:46 GMT
  • Shipping 2-3 workdays
  • Keyword Touch Screen Panel Glass Repair
  • Keyword HMI Touch Screen
  • Name E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R Touch Screen Pane
Detailed
E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R touch panel size: inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C; E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size), E585459 SCN-A5-FLT15.0-010-0H1-R Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Detail
Product Detials:
Size :  15 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Touch Times : More than 1 million touches
Input Method : Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
* Electrical
Serial RS-232.
Current : 5mA~25mA
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used