E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:47:04 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R Touch Screen Glas
Detailed
E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R Touch Screen Glass Repair
E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R touch panel size: 10.4 inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E013642 SCN-A5-FZT10.4-Z01-0H1-R Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size : 10.4  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Contact Bounce : <10ms
Linearity : 1.5%(<1.0% by Request)