E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:45:27 GMT
Paramtents
  • Shipping 2-3 workdays
  • Warranty 365 Days
  • Touch points Single-touch
  • Material applied film+Glass+tail
  • Name E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R Touch Screen Pane
  • Size 17.1 inch
Detailed
E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R Touch Screen Panel Repair
Touch screen for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R ,
Touch panel for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R ;
Touch membrane for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R ,
Touch glass for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R ,
HMI touch glass for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R ,
Touch digitizer for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R ,
Overlay label for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R
Front foil for E918729 SCN-A5-FLT17.1-F02-0H1-R
 Contact VICPAS for More Infor
Product Information:
Size :  17.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Power Supply : USB or RS232
Light Transmission : 80%(Meet ASTM D1003)
* Optical:
No need change any shell and add any auxiliary to the HMI machine.
All product are new, working in perfect condition,Meet bad environment,
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used