4PPC70.057L-21B 4PPC70.057L-21W Touch Screen Protective Film
  • brand nameVICPAS
  • model4PPC70.057L-21B 4PPC70.057L-21W
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 03:48:24 GMT
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.057L-21W
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.057L-21B
  • Size 5.7 inch
Detailed
B&R Power Panel C70 4PPC70.057L-21B 4PPC70.057L-21W Touch Screen Panel Protective Film
Order each part separately is available
The 4PPC70.057L-21B 4PPC70.057L-21W resistive touchscreen is used to replace the Power Panel C70 5.7" HMI that make use of a resistive touch panel glass. The operation voltage of the 4PPC70.057L-21B 4PPC70.057L-21W touch screen monitor is typical+DC 5V, and its inrush current is 5mA~25mA. It connect control panel and operating system via USB or RS232, which quick links to each other.
Specifications:
Part Number : 4PPC70.057L-21B 4PPC70.057L-21W
Product Line: B&R Power Panel C70
Screen Size: 5.7 in.
Warranty: 1-Year Warranty
Technology: Analog Resistive Film
Resolution: DC 5V 1mA
Display colour: 16 million colours
Storage Temp.: -20℃~+70℃