4PPC70.101N-23B 4PPC70.101N-23W Touch Screen Protective Film
  • brand nameVICPAS
  • model4PPC70.101N-23B 4PPC70.101N-23W
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:35:19 GMT
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.101N-23B
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.101N-23W
  • Size 10.1 inch
Detailed
Order each part separately is available
The B&R 4PPC70.101N-23B and 4PPC70.101N-23W touch panel is used to replace the Power Panel C70 10.1-inch operator panel that makes use of a resistive touch panel glass. The LCD display type is 10.1 in. Touch-sensitive zone 1024 x 1024 with resistive matrix tactile feedback, and definition with WSVGA, 1024 x 600 pixels. This touch panel measures 10.1 inches and it is a resistive type that can handle single-touch inputs only.
Specifications:
Part Number : 4PPC70.101N-23B 4PPC70.101N-23W
Product Line: B&R Power Panel C70
Screen Size: 10.1 in.
Warranty: 1-Year Warranty
Technology: Analog Resistive Film
Resolution: DC 5V 1mA
Display colour: 16 million colours
Storage Temp.: -20℃~+70℃