DMC AST-104A AST-104A080A Touch Digtizer Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelDMC AST-104A AST-104A080A
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 14:27:40 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name DMC AST-104A AST-104A080A Touch Screen Glass
  • Brand 10.4 inch
Detailed
DMC AST-104A AST-104A080A Touch Screen Glass Repair
DMC AST-104A AST-104A080A HMI touch glass size: 10.4 inch and other general size is 3.0'' to 22'' . DMC AST-104A AST-104A080A touch screen adopt to panel display device. DMC AST-104A AST-104A080A touch panel touch times are more than 1 million touches. DMC AST-104A AST-104A080A touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. DMC AST-104A AST-104A080A touch screen monitor Current: 5mA~25mA. DMC AST-104A AST-104A080A HMI touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. DMC AST-104A AST-104A080A MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V.
Product Feature:
Size : 10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Current : 5mA~25mA
Power Supply : USB or RS232
Operation Voltage : Typical +DC 5V
* Electrical
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V