group name8-20HP hand tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
payment methodT/T, L/C, D/P D/A, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Westem Union, Cash, Escrow
update timeTue, 19 May 2026 17:49:11 GMT
Cutter head transmission mode: shaft drive transission
Voltage 48V
Power 1800W
Power Source Petrol/Gasoline
Engine output transmission mode: Shaft + belt drive
Min Cutting Height 1in
Engine Displacement 196CC, 224cc
boundary dimension: 1640*550*870mm
Maximum Raceway Radius of blade: 24cm±0.5%
structural style: rotation type
Main clutch type: Tensioning wheel
Rated speed: 3600r/min
working width: 48cm±0.5%
Max Cutting Height 4IN
Min Order1 piece
Multifunctional portable rotary lawn mower designed for garden, park, and farmland use. Compact and efficient for grass cutting and maintenance.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | 3CQ3.5-480 / 3CQ4.0-480 |
| Structure | Rotary type |
| Rated Speed | 3600 r/min |
| Dimensions | 1640 x 550 x 870 mm |
| Working Width | 48 cm |
| Output Drive | Shaft + belt drive |
| Main Clutch | Tensioning wheel type |
| Cutter Drive | Shaft drive transmission |
| Cutter Radius | 24 cm |
| Number of Cutters | 1 |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.