DK-GFL-Z100N | Laser Ranging Sensor | DADISICK
  • group nameDK-GFL-Z Series
  • Min Order1 piece
  • brand nameDADISICK
  • modelDK-GFL-Z series | DK-GFL-Z100N
  • update timeWed, 13 May 2026 22:02:26 GMT
Paramtents
  • Response time: Up to 1.5ms
  • Output type NPN
  • Measuring center distance 100mm
  • Measuring range ±35mm
  • Repeatability 70μm
  • Supply voltage 12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Briefing
Response time: up to 1.5ms
Output type: NPN
Measuring range: ±35mm
Detailed
Laser Ranging Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm