ST100-80E3 | Optical Data Transmission Module ST100 Series
  • brand nameDADISICK
  • modelST100 Series | ST100-80E3
  • update timeWed, 13 May 2026 18:44:15 GMT
Paramtents
  • Eective transmission distance: 80 m
Briefing
Transmitter model
ST100-80E3
Receiver model
ST100-80E4
Peormance parameters
Eective transmission distance
80 m
Power supply voltage
DC 10V - 30V
Power consumption
3 W(max)
Using environment temperature
<80% RH
Storage temperature
-20℃~70°C
Working temperature
-10℃~55°C (indoor use)