  • brand nameVICPAS
  • modelE118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:37:03 GMT
  • Warranty 365 days
  • Size 10.4 inch
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R touchscreen glass
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R Touch Screen Panel Repair
Touch screen for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R ,
Touch panel for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R ;
Touch membrane for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R ,
Touch glass for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R ,
HMI touch glass for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R ,
Touch digitizer for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R ,
Overlay label for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R
Front foil for E118183 SCN-AT-FLT10.4-W01-0H1-R
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Current : 5mA~25mA
Power Supply : USB or RS232
Operation Voltage : Typical +DC 5V
* Electrical
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Operation System : Linux/ DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS
Interface : Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible; Serial RS-232.
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)