E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R Touch Screen Panel
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelE000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:32:03 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-3 Workdays
  • Size 10.4 inch
  • Warranty 365 days
  • Name E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R Touch Screen Panel
Detailed
E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R Touch Screen Panel Repair
E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R touch panel size: inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E000126 SCN-A5-FLT10.4-SL0-0H1-R Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%