E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:02:04 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 17 inch
  • Operating force 60-120g
  • Response time ≤15ms
  • Name E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R Touch Screen Panel
Briefing
E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R Touch Screen Panel repair
E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R touch screen size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' .E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R touch panel adopt to panel display device.E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches.E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R HMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C.E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R touch screen monitor Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R touch membrane power supply: USB or RS232.E710508 SCN-AT-FLT17.0-005-0H1-R touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Why no have a try to contact us
Product Feature:
Size : 17 inch;