E557244 SCN-AT-FLT06.1-Z01-0H1-R Touch Screen Panel
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelE557244 SCN-AT-FLT06.1-Z01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:13:56 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Size 6.1 inch
  • Shipping 2-4 workdays
  • Part no. E557244 SCN-AT-FLT06.1-Z01-0H1-R
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E557244 SCN-AT-FLT06.1-Z01-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E557244 SCN-AT-FLT06.1-Z01-0H1-R Touch Screen Panel Repair
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  6.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Current : 5mA~25mA
Power Supply : USB or RS232
Operation Voltage : Typical +DC 5V
* Electrical
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Operation System : Linux/ DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS
Interface : Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible; Serial RS-232.
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)