  • brand nameVICPAS
  • modelE889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 20:38:26 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Name E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R touch screen glass
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R Touch Screen Panel Glass Repair
E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R touch screen size: inch and other general size is 3.0'' to 22'' . E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R touch panel adopt to panel display device. E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R HMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V. E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R touch screen display Current: 5mA~25mA. E889901 SCN-A5-FLT18.1-001-0A1-R touch digitizer glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
Product Description:
*  Size 18.1 inch
General Size
3.0" to 23″
Custom Size
1.0″ to 22″
Fit in with
Panel display device
*  Performance
Resolution(Interpolation)
Linearity Error
< 1.5%
Response Speed
< 10ms
*  Mechanical
Input Method
Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times
More than 1 million touches
Touch Activation Force
20~80g
Surface Durability
Meets pencil hardness 3H (per ASTM D3363)
* Environmental ;
Temperature
Operating Range: -10°C ~ 60°C
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Relative Humidity
Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
Altitude
Up to 3, 000m
Condition:
All product are new, working in perfect condition,Meet bad environment,No need change any
shell and add any auxiliary to the HMI machine.
To get more Product Feature
vicpas contact us
Company Information:
*Drift free, Deviation of Error below 1.5%, suitable for the operation;