model4PPC70.101N-21B 4PPC70.101N-21W
payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
update timeThu, 14 May 2026 03:38:33 GMT
Warranty 1 Year VICPAS Warranty
Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Model B&R Power Panel C70 4PPC70.101N-21B
Model B&R Power Panel C70 4PPC70.101N-21W
Size 10.1 inch
Min Order1 piece
Order each part separately is available
The Power Panel C70 must be mounted using the retaining clips included in delivery (with a torque of 0.6 Nm). In order to guarantee sufficient air circulation, the specified amount of space above, below, to the side and behind the Power Panel must be provided. The minimum specified spacing is indicated in the following diagrams. This applies to all Power Panel variants.
| Part Number : | 4PPC70.101N-21B 4PPC70.101N-21W |
| Product Line: | B&R Power Panel C70 |
| Screen Size: | 10.1 in. |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Technology: | Analog Resistive Film |
| Resolution: | DC 5V 1mA |
| Display colour: | 16 million colours |
| Storage Temp.: | -20℃~+70℃ |