group nameAgricultural machine tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
modelTTQ1804
payment methodL/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal
update timeTue, 19 May 2026 17:42:53 GMT
green dark green
ironwork four wheel tractor
small horsepower medium horsepower
BRAND IRON BULL
Min Order1 piece
The TTQ1804 is a powerful 180hp 4WD farm tractor built for heavy-duty agricultural operations. Powered by a WP6G180E330 diesel engine with full hydraulic steering and rear three-point suspension, it delivers consistent performance for plowing, tillage, and transport.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | TTQ1804 |
| Dimensions (LxWxH) | 5280 x 2270 x 3200 mm |
| Weight | 6140 kg |
| Drive | 4x4 4WD |
| Engine | WP6G180E330 |
| Rated Power | 132.5 kW / 180 hp |
| Rated Speed | 2200 r/min |
| Transmission | Mechanical |
| Drive Train Cases | 2 |
| Steering | Full hydraulic |
| Front Tires | 14.9-28 |
| Rear Tires | 18.4-38 |
| Wheelbase | 2690 mm |
| Front Tread | 1720 / 1910 / 2000 / 2100 mm |
| Rear Tread | 1650-2300 mm |
| PTO Speed | 760 / 850 r/min |
| Hydraulic System | Separated type |
| Suspension | Rear 3-point |
| Cab / ROPS | Wheel house |
| Counterweight (F/R) | 780 / 240 kg |
| Hydraulic Outputs | 3 groups |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.