E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:00:39 GMT
  • Shipping 2-3 workdays
  • Size 10.4 inch
  • Name E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R Touch Screen Panel
Detailed
E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R Touch Screen Panel Repair
E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R HMI touch glass size: 10.4 inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R touch digitizer glass adopt to panel display device. E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R touch panel display Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size). E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R touchscreen power supply: USB or RS232. E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R MMI touch glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.E444438 SCN-AT-FLT10.4-002-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches.
 We are waiting for your contact
Product Specification:
Size : 10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Performance
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Electrical
Operation Voltage Typical +DC 5V
Power Supply USB or RS232
Interface Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible
Serial RS-232.
Current 5mA~25mA
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V